05 maja, 2023

Co przyniesie maj?

W maju wiele przedsiębiorców może odczuć trudności związane z brakiem rąk do pracy, ponieważ coraz więcej pracowników tymczasowych wybiera pracę przy zbiorach, a Państwowa Inspekcja Pracy coraz częściej zakazuje korzystania z zatrudnienia w formie outsourcingu. Nasi klienci doświadczają tego na własnej skórze, kolejne kontrole PIP skłaniają firmy do rezygnacji z usług outsourcingowych i przejścia na agencję pracy tymczasowej.

Jednocześnie, jako specjaliści z branży, chcemy zwrócić uwagę, że ukrywanie działalności pracy tymczasowej pod przykrywką outsourcingu jest coraz trudniejsze i bardziej ryzykowne. Kontrole PIP są coraz bardziej intensywne, a nielegalne praktyki związane z outsourcingiem mogą skutkować poważnymi konsekwencjami. Dlatego zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do wyeliminowania zagrożenia i korzystania z legalnie działających agencji pracy tymczasowej.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania na temat zatrudnienia pracowników, zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej infolinii. Nasz ekspert, Jakub Sabatowski, chętnie odpowie na wszelkie pytania i doradzi Ci w kwestiach związanych z outsourcingiem pracowniczym, PIP i HR.

#PIP #praca #HR #inspekcjapracy #outsourcing #agencjapracytymczasowej

Powiązane wpisy

Outsourcing pracowniczy i procesowy – ważna jest różnica

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone działanie urzędów wojewódzkich odmawiających wydania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców w związku z tzw. outsourcingiem. Podobne stanowisko zajmują starostowie w odniesieniu do oświadczeń o zamiarze […]

WIĘCEJ

Państwowa Inspekcja Pracy zakazuje korzystania z outsourcingu pracowniczego

Kolejny nasz klient po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy zmuszony został do rezygnacji z usług firm outsourcingowych i zastąpieniem jej agencją pracy tymczasowej. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, ukrywanie działalności pracy tymczasowej […]

WIĘCEJ
x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.